Podsumowanie majowego weekendu naszych strażaków.

Kategoria:
  W długi majowy weekend na terenie powiatu nowomiejskiego dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał łącznie 6 zgłoszeń o różnych zagrożeniach.  Były to: wypadek drogowy, pożar budynku mieszkalnego, pożar busa, dwukrotnie pożar sadzy w kominie oraz pomoc przy schwytaniu jałówki.Poniżej przedstawiamy wybrane zdarzenia z  długiego weekendu majowego tj.:

Pożar budynku mieszkalnego Lipowiec

2 maja 2019r. o godzinie 17:13 dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Lipowcu. Po przybyciu pierwszego zastępu  straży pożarnej działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palący się korytarz. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych wynieśli z budynku dwie butle propan-butan jedna z nich była poddana oddziaływaniu płomieni – po wyniesieniu na zewnątrz strażacy schłodzili butle gazowa. Na skutek pożaru nikt nie ucierpiał natomiast wystąpił straty materialne w budynku. Pożar ugaszono a budynek sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Na miejsce działań skierowano trzy  zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., dwa zastępy  OSP oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały 2 godziny.

Pożar busa Ostaszewo

4 maja 2019r. o godzinie 16:01 dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego w Ostaszewie. Po przybyciu pierwszego zastępu  straży pożarnej działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na paląc się samochód. W momencie dojazdu pożar był już rozwinięty, palący samochód znajdował się na  drodze gruntowej. Strażacy po ugaszeniu sprawdzili pojazd kamera termowizyjna. W wyniku pożar bus spłonął doszczętnie ale na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce działań skierowano jeden zastęp z JRG Nowe Miasto Lub., dwa zastępy OSP oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały 2 godziny.

 

Pomoc przy schwytaniu jałówki w Mroczenku

2 maja 2019r. o godzinie 19:01 dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał nietypowe zgłoszenie o jałówce, która uciekła z zagrody w Mroczenku. Po przybyciu pierwszego zastępu  straży pożarnej działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy rolnikowi w złapaniu młodej jałówki, która uciekła na pobliskie pole. Strażacy sprawnie schwytali zwierzę i przekazali je właścicielowi. Na miejsce działań skierowano jeden zastęp z OSP Mroczenko. Działania strażaków trwały 42 minuty.

Strażacy przypominają o czyszczeniu przewodów kominowych

Strażacy przypominają i uczulają żeby zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie przewodów kominowych. Pożar sadzy w kominie może przynieść duże straty materialne a niejednokrotnie jest przyczyną pożaru całych budynków mieszkalnych.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

zdjęcia: archiwum - KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2019, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.