Groźny wypadek w Brzoziu Lubawskim.

Kategoria:
  13 stycznia 2020 roku o godzinie 12:30 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja o wypadku drogowym w Brzoziu Lubawskim w ciągu drogi krajowej nr 15.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu strażacy zastali samochód osobowy po zderzeniu z TIRem. Samochód osobowy znajdował się poza drogą natomiast TIR znajdował się w rowie a naczepa częściowo wystawała na jezdnię. Samochodem osobowym podróżowały 3 osoby, 2 osoby wydostały się o własnych siłach, wewnątrz pojazdu pozostała pasażerka, która nie mogła wydostać się z pojazdu. Samochodem ciężarowym podróżował tylko kierowca który opuścił pojazd o własnych siłach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu, przystąpieniu do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonania dostępu do  osoby poszkodowanej znajdującej się w samochodzie osobowym. Na miejsce dojechała karetka pogotowia z lekarzem, któremu przekazano osoby poszkodowane i pod jego nadzorem przetransportowano poszkodowaną z samochodu osobowego do karetki. Na skutek zdarzenia 3 osoby odniosły obrażenia ciała, osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.

Na miejsce działań skierowano trzy zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., jeden zastęp  OSP Brzozie Lubawskie,  dwa zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały  3 godziny.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia:  st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.