Groźny wypadek w Marzęcicach

Kategoria:
  1 października 2020 roku o godzinie 18:50 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja  o wypadku drogowym w miejscowości Marzęcice. 

Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł miejscowy zastęp OSP Marzęcice w wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego  z samochodem ciężarowym. Samochód osobowy stał poprzecznie do drogi wojewódzkiej DW 538 w rowie, przodem częściowo wystając na jezdnię, samochód ciężarowy stał na środku jezdni.  Samochodem ciężarowym jechał tylko sam kierowca, który opuścił go  przed przybyciem służb.  Samochodem osobowym podróżowało  dwóch mężczyzn.  Kierowca pozostawał w uszkodzonym samochodzie, natomiast pasażer samodzielnie opuścił pojazd i nie zgłaszał dolegliwości. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpieniu do udzielania KPP poszkodowanemu kierowcy  oraz wykonaniu  dostępu do poszkodowanego kierowcy przy pomocy  narzędzi hydraulicznych.

Na miejsce działań skierowano dwa zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., jeden zastęp OSP Marzęcice, jeden zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały prawie 2 godziny.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia: asp. Ludmiła Mroczkowska – KPP Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.