Kategoria:

 

13 września 2018r. o godzinie 18.28 dyżurny pełniący służbę w stanowisku kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Bratian.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi i Volkswagen. Pojazdami łącznie jechały 3 osoby. W chwili przybycia straży pożarnej na miejscu obecny był patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, całkowitym wstrzymaniu ruchu na drodze krajowej oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku osobom. Strażacy oświetlili również teren akcji, zabezpieczyli wyciek płynów eksploatacyjnych oraz zorganizowali wspólnie z policją objazd miejsca wypadku.

Działania strażaków trwały dwie godziny. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby – zostały przewiezione trzema karetkami do szpitali. Straty, które powstały zostały oszacowane na kwotę 13 tysięcy złotych. W akcji uczestniczyli strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Nowym Mieście Lubawskim oraz strażacy z OSP w Bratianie.

Opracowanie: kpt. Marcin Rezmer, KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.