Kategoria:
  W czwartek 8 listopada 2018r. o godzinie 12:35 dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie o pożarze poddasz budynku mieszkalnego w miejscowości Nowe Miasto Lub.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podana wody na miejsce pożaru tj. poddasze budynku mieszkalnego nad kotłownią. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układy oddechowego weszli  do środka budynku z linią gaśniczą w celu dogaszenia pożaru, druga rota otrzymała zadanie przeszukania pomieszczeń w celu wyeliminowania obecności osób poszkodowanych. Po stłumieniu źródła ognia zastęp po drabinie wszedł na dach budynku w celu usunięcia części pokrycia dachowego i dotarcia do zarzewi pożaru ukrytego w warstwie izolacyjnej.

Akcja trwała godzinę i czterdzieści minut. W wyniku pożaru nadpaleniu i zniszczeniu uległa część konstrukcji dachu wraz z poszyciem. Częściowo uszkodzona została instalacja centralnego ogrzewania, oraz instalacja elektryczna w pomieszczeniu kotłowni. Straty, które powstały w wyniku zdarzenia oszacowane zostały na kwotę około 40 tys. zł

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Szałkowski

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.