Kategoria:
  W środę 14 listopada 2018r. kilka minut po godzinie 8 rano dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w Nowym Mieście Lub. na skrzyżowaniu ulic Kasztanowej z Akacjową.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca udał się na rozpoznanie. Ustalono, że doszło do zderzenia czołowo bocznego dwóch pojazdów osobowych. W pojazdach podróżowało trzy dorosłe osoby. Żadna z osób nie miała widocznych obrażeń. Wszystkie 

o własnych siłach opuściły pojazdy. Na miejsce dociera Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał osoby biorące udział w zdarzeniu. Ratownik medyczny zdecydował o przewiezieniu dwóch osób do szpitala celem obserwacji.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu poszkodowanych, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. 

Działania służb ratowniczych trwały godzinę. Straty, które powstały w pojazdach zostały oszacowane na kwotę około 34 tysięcy złotych. W działaniach udział brała jeden zastęp z KP PSP Nowe Miasto Lub. , Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski, zdjęcia: archiwum KP PSP NML

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.