Kategoria:
  W czwartek 15 listopada 2018r. o godzinie 10.40 dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie o pożarze wewnątrz budynku mieszkalnego w miejscowości Sędzice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu dowódca stwierdził, że doszło do pożaru pomieszczenia kuchni w budynku jednorodzinnym. Widoczne były zewnętrzne oznaki pożaru - wydobywający się z pod płyt eternitu dym oraz widoczne okopcenia szyb. Osoby przebywające w budynku kobieta oraz mężczyzna, opuściły budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Na miejscu zdarzenia znajdował się patrol Policji. Strażacy weszli do budynku zabezpieczeni w aparaty powietrzne oraz linię gaśniczą. Stwierdzono, że w wyniku zdenerwowania zdarzeniem zasłabła kobieta (l. 47) - użytkowniczka budynku. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci: wsparcia psychicznego, tlenoterapii biernej oraz zabezpieczenia przed utrata ciepła. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego kobieta została przekazano pod ich opiekę. Po przebadaniu pozostała ona na miejscu zdarzenia. Strażacy z  obiektu wynieśli butlę z gazem propan butan 11 kg. 

Działania służb ratowniczych trwały 3 godzinę. Straty, które powstały w wyniku zdarzenia oszacowane zostały na kwotę około 70 tys. zł.  W działaniach udział brały 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Miasta Lub., 3 zastępy z OSP: Biskupiec, Lipinki, Łąkorz, patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski, zdjęcia: archiwum KP PSP NML

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.