Kategoria:
  4 grudnia 2018r. o godzinie 01.15 dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał bardzo poważne zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym w Skarlinie. 

Zgłoszenie było bardzo niepokojące osoba zgłaszająca mówiła „dużo dymu w mieszkaniu, nie mogę wyjść, dym na klatce schodowej” dlatego dyżurny straży pożarnej wysłał na miejsce zdarzenia znaczna ilość wozów strażackich. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu dowódca stwierdził, że doszło do pożaru szafki do przechowywania obuwia na parterze budynku. Paląca się szafka i obuwie wytworzył duże ilości dymu w obiekcie. Strażacy przy pomocy gaśnicy proszkowej ugasili paląca się szafkę oraz wynieśli ja na zewnątrz budynku. Dotarli do osoby zgłaszającej której nic złego się nie stało. Na szczęście mimo poważnego zgłoszenia  i pory nocnej cała akcja zakończyła się szczęśliwie. 

Działania służb ratowniczych trwały 2 godziny 19 minut. W działaniach udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Miasta Lub., podnośnik strażacki SHD-23  z JRG Iława, 3 zastępy z OSP, patrol Policji.

 

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski, zdjęcia: archiwum KP PSP NML

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.