Kategoria:
  23 grudnia br. o godzinie 12.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku 3 aut osobowych w Kurzętniku przy ulicy Sienkiewicza w ciągu DK-15. 

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia dowódca stwierdził, że  wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły pojazdy o własnych siłach i nie zgłaszają żadnych dolegliwości. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego kobiecie kierującej jednym z pojazdów biorących udział zdarzeniu. Ruch na drodze był zablokowany na jednym pasie i odbywał się wahadłowo.

Natomiast o godzinie 15:10 na trasie Marzęcice-Wawrowice doszło do uderzenia samochodu dostawczego w drzewo. Samochodem podróżowała jedna osoba (kobieta), która opuściła pojazd o własnych siłach i znajdowała się w innym samochodzie przejeżdżającym bezpośrednio po zdarzeniu. Kobieta uskarżająca się na ból pleców i barku. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej - założeniu kołnierza ortopedycznego i wsparciu psychicznemu. Jednocześnie odłączono akumulator w uszkodzonym samochodzie. 

W trakcie trwania zdarzenia w Marzęcicach do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Czachówki. Strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastali samochód osobowy po dachowaniu na polu położonym obok drogi. Samochodem podróżowało pięć osób dwie osoby dorosłe i trójka dzieci. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu butli z gazem i odłączeniu akumulatora. Jednocześnie podjęto działania kwalifikowanej pierwszej pomocy dziecku, które uskarżało się na dolegliwości: przeprowadzono badanie urazowe, założono kołnierz ortopedyczny oraz ułożono chłopca (siedmioletniego) na noszach medycznych, natomiast drugie dziecko (siedmiomiesięczne niemowlę) pozostało w nosidełku pod opieką matki i strażaka. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o zabraniu trójki dzieci i mamy na obserwację do szpitala.

W zdarzeniach udział brały zastępy PSP i OSP, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski, 

Zdjęcia: archiwum KP PSP NML

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.