Kategoria:
  11 stycznia br. o godzinie 9.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Łąki.

Strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia, stwierdzili że samochód osobowy marki Daewoo Matiz wypadł z drogi i dachował. We wnętrzu pojazdu nie stwierdzono osób poszkodowanych. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu osób podróżujących pojazdem. Osoba podróżująca pojazdem - kobieta, znajdowała się w innym pojeździe (przed przybyciem służb pomocy udzielał jej inny uczestnik ruchu). Kobiecie udzielono wsparcia psychicznego. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia, a następnie po przebadaniu osoba podróżująca pojazdem pozostała na miejscu zdarzenia. 

Tego samego dnia o godz. 20.04 w miejscowości Jamielnik doszło do uderzenia czołowego samochodu osobowego w drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba - mężczyzna, który samodzielnie opuścił pojazd przed przyjazd służb. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej polegającej na: udzielenia wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej oraz założenia opatrunków osłaniających na ranę dłoni. Mężczyzna uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego osoba poszkodowana po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia. W obu zdarzeniach udział brały zastępy PSP i OSP, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia: archiwum KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.