Kategoria:
  5 lutego 2019 roku kilka minut przed godziną 15 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja o zablokowanej drodze wojewódzkiej przez samochodu ciężarowy.

Przybyły na miejsce zastęp JRG Nowe Miasto Lub., stwierdził, że droga wojewódzka 538 jest zablokowana przez naczepę samochodu ciężarowego (naczepa stała w poprzek drogi), natomiast ciągnik siodłowy znajduje się poza zarysem jezdni. W wyniku zdarzenia rozerwaniu uległ zbiornik oleju napędowego w ciągniku siodłowym. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Pojazdem ciężarowym podróżował mężczyzna - opuścił pojazd samodzielnie. Po przebadaniu przez ZRM mężczyzna pozostał na miejscu zdarzenia. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia (w odległości kilku kilometrów od docelowego miejsca zdarzenia) zastępów z JRG Nowe Miasto Lubawskie zauważono, że na poboczu znajduje się samochód osobowy z widocznymi śladami mogącymi świadczyć o przebytej kolizji. Jeden z zastęp pozostał na miejscu kolizji i stwierdzono, że osoby podróżujące samochodem osobowym nie potrzebują pomocy ZRM, poczym udał się do miejsca docelowego.  

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy JRG Nowe Miasto Lubawskie, dwa zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Działania służb ratowniczych trwały 6 godzin.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lub.

Zdjęcia: Archiwum KP PSP  Nowe Miasto Lub.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.