Kategoria:
  11 lutego 2019 roku kilka minut przed godziną 11 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła dramatyczna informacja o dziecku które wpadło do szamba. 

Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Lorki. Po rozpoznaniu strażacy stwierdzili: że chłopiec w wieku około 3 lat po wpadnięciu do zbiornika z gnojowicą został wydobyty przez ojca i jest pod opieką rodziny. Chłopiec przytomny z zachowanymi funkcjami życiowymi pod wpływem zdarzenia. Dziecko oczekiwało w domu na przyjazd karetki pogotowia. Strażacy przygotowali lądowisko dla helikoptera medycznego, który wylądował na polu obok miejsca zdarzenia. Dziecko zostało przetransportowane helikopterem do Szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przyjęciu helikoptera medycznego zgodnie z procedurami oraz  udzieleniu dziecku kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Na szczęście cała dramatyczna sytuacja zakończyła się pozytywnie!!!

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy JRG Nowe Miasto Lubawskie, dwa zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Działania służb ratowniczych trwały prawie 2 godzin.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lub.

Zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lub.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.