Kategoria:
  22 lutego 2019r. o godzinie 6:35 dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie o pożarze pustostanu w Nowym Mieście Lub. przy ul. Działyńskich.

Po dojeździe pierwszych zastępów z JRG Nowe Miasto Lubawskie dowódca stwierdził, że pożarem objęty jest trzy kondygnacyjny budynek – pustostan. Wewnątrz budynku panowało silne zadymienie. Działania ratowników,  polegały na podaniu prądów wody do palących się pomieszczeń, ratownicy zabezpieczeni 

w sprzęt ochrony dróg oddechowych przeszukiwali pomieszczenia celem wyeliminowania przebywania w budynku  osób postronnych. Dalsze działania polegały na: podaniu prądów wody z wykorzystaniem podnośników strażackich  bezpośrednio do środka budynku przez okna poddasza i piętra . Na skutek zdarzenia nikomu nic się nie stało, natomiast wystąpiły straty materialne. Na miejsce zdarzenia przybył komendant powiatowy PSP w Nowym Mieście Lub, bryg. Jacek Auda oraz przedstawiciele władz samorządowych z Panem Andrzejem Ochlakiem - starostą nowomiejskim na czele. 

Na miejsce działań skierowano 8 zastępów straży pożarnej w tym 2 podnośniki strażackie, policję, straż miejską oraz pogotowie energetyczne. Działania służb ratowniczych trwały 11 godziny 30 minut. 

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

zdjęcia: archiwum KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.