Kategoria:
  12 marca 2019 roku o godzinie 5:30 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja o  wypadku drogowym. Ze zgłoszenia wynikało, że na trasie Gwiździny-Mroczno samochód osobowy czołowo uderzył w drzewo. 


W wyniku rozpoznania ustalono, że samochodem podróżował młody mężczyzna i znajdował się po za pojazdem. Pomocy udzielały mu inne osoby postronne, które przed przybyciem służb ratowniczych pomogły kierowcy opuścić uszkodzony pojazd. Kierowca był przytomny jednak na skutek zdarzenia doznał złamania kończyny. Działania straży polegały na jednoczesnym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu ruchu na drodze, odłączeniu akumulatora w pojeździe i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu kierowcy. Po przekazaniu osoby poszkodowanej do zespołu ratownictwa medycznego został on przewieziony do Szpitala.

Na miejsce działań skierowano dwa pojazdy ratownicze z KP PSP w Nowym Mieście Lub. oraz dwa pojazdy ratownicze OSP, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały prawie 1,5 godziny.

 

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia:  archiwum KP PSP  Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.