Kategoria:
  23 marca 2019 roku kilka minut przed godziną 15 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja o wypadku drogowym na trasie Mroczno – Mroczenko.

Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp straży pożarnej w wyniku rozpoznania ustalił że doszło do zdarzenia dwóch samochodów osobowych. Na skutek zdarzenia jeden z  samochód  leżał na dachu a drugi stał w odległości około 30 m z oznakami zderzenia.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu ruchu na drodze gminnej, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach oraz jednoczesnym udzieleniu KPP poszkodowanej kobiecie (kierowcy jednego z pojazdów).  Po przekazaniu poszkodowanej kobiety Zespołowi Ratownictwa Medycznego została przetransportowana do Szpitala w Nowym Mieście Lubawskim.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy JRG Nowe Miasto Lubawskie, jeden zastęp OSP Mroczno, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Działania służb ratowniczych trwały 1 godzin i 40 minut.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lub.

Zdjęcia: Archiwum KP PSP  Nowe Miasto Lub.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.