Kategoria:
  18 kwietnia 2019 roku o godzinie 7:03 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja o wypadku drogowym  w  Fitowie.

Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Fitowie doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 538. W wyniku rozpoznania dowódca ustalił, że w jednym z pojazdów uwięziony jest kierowca. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby poszkodowanej. Na skutek zdarzenia obrażeń ciał doznał kierowca jednej z ciężarówek. Po przekazaniu poszkodowanego mężczyzny Zespołowi Ratownictwa Medycznego został przetransportowany do Szpitala. Na skutek zderzenia w jednej z ciężarówek doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem. Strażacy ograniczyli wyciek paliwa ze zbiornika ciężarówki oraz dokonali sorpcji paliwa, które wyciekło na jezdnię.

Na miejsce działań skierowano trzy zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., trzy zastępy  OSP, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały 3 godziny.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia:  archiwum KP PSP  Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.