Kategoria:
  28 lipca 2019r. kilka minut po godzinie 1 w nocy dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie o pożarze  obory w miejscowości Wonna.

Lubawskim otrzymał zgłoszenie o pożarze  obory w miejscowości Wonna.

Po przybyciu pierwszego zastępu miejscowej jednostki OSP Wonna zastano rozwinięty pożar budynku gospodarczego (obora połączona ze stodołą). Paliło się siano znajdujące się na poddaszu obory oraz drewniana  konstrukcja dachu. Dowódca po rozpoznaniu polecił zabezpieczyć miejsce pożaru, odłączyć energię, a następnie ewakuowano zwierzęta przebywające w oborze na pobliskie pastwisko. Podano dwa prądy wody w natarciu na palące się siano i konstrukcję dachu. Po przygaszeniu pożaru strażacy przy użyciu wideł wyrzucali na zewnątrz nadpalone siano, które było później przewożone ładowarką rolniczą na pobliskie pole i przelewane wodą. Na miejsce przybył patrol policji podejmując czynności dochodzeniowe. Po usunięciu siana dokładnie dogaszono nadpaloną konstrukcję dachu. 

Na miejsce działań skierowano dwa zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., 4 zastęp OSP oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały 5 godzin.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia:  archiwum KP PSP  Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.