Kategoria:
  7 sierpnia 2019 roku o godzinie 6:15 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja  o  wypadku drogowym w ciągu drogi krajowej nr 15 w Kurzętniku.

Po dojechaniu na miejsce zastępów z JRG NML zabezpieczono teren działań, dowódca udał się na rozpoznanie. Stwierdził że, samochód dostawczy leży na prawym boku blokując DK15 w obydwu kierunkach, widoczne były  wycieki płynów eksploatacyjne z pojazdu. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która nie wymagała pomocy medycznej. Działania straży polegały na postawieniu pojazdu na koła za pomocą poduszek pneumatycznych niskiego ciśnienia oraz wyciągarki samochodowej. Po postawieniu pojazdu na koła przetransportowano samochód 

z DK15 na pobliski parking. Płyny eksploatacyjne pojazdu zebrano przy pomocy sorbentu, po tym udrożniono ruch w obydwu kierunkach na DK15. 

Na miejsce działań skierowano dwa zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały 1 godzinę 5 min.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia:  archiwum KP PSP  Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.