Kategoria:
  10 sierpnia 2019 roku o godzinie 10:00 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja  o  wypadku drogowym w miejscowości Wawrowice. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca stwierdził, że na drodze wojewódzkiej nr 538 doszło do zderzenia samochodu osobowego z karetką pogotowia. Zespół Ratownictwa Medycznego poruszał się jako pojazd nieuprzywilejowany w ruchu drogowym. Samochodem osobowym przemieszczała się jedna osoba – kobieta. Obsadę ZRM stanowiło dwóch ratowników medycznych, nie transportowano w tym czasie pacjentów. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta, która w chwili przybycia strażaków na miejsce zdarzenia była nieprzytomna. Poszkodowana osoba znajdowała się pod opieką ratowników ZRM, którzy uczestniczyli w zdarzeniu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu  akumulator w pojazdach. Osoba poszkodowana została  przetransportowana do szpitala.

Na miejsce działań skierowano dwa zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., jeden zastęp OSP Marzęcice, jeden zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały prawie 3 godziny.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia:  archiwum KP PSP  Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.