Kategoria:
  28 sierpnia 2019 roku o godzinie 13:25 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja  o  wypadku drogowym w miejscowości Mikołajki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca stwierdził, że na drodze gminnej znajdowały się dwa samochody osobowe po zdarzeniu czołowym częściowo blokując  przejazd drogą. Samochodami podróżowali tylko kierowcy. Jedna z kierujący pojazdami kobiet wydostała się o własnych siłach natomiast druga znajdowała się w pojeździe. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu ruchu w obydwu kierunkach, sorpcji płynów eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdów. W celu umożliwienia ewakuacji poszkodowanej usunięto lewe drzwi przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego jedna kierująca pozostała na miejscu zdarzenia a druga została zabrana do szpitala.  

Na miejsce działań skierowano trzy zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., dwa zastępy OSP, jeden zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały prawie 3 godziny.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia:  archiwum KP PSP  Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.