Groźny wypadek Łąki Bratiańskie.

Kategoria:
  10 czerwca 2019 roku o godzinie 19:50 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja  o  wypadku drogowym w miejscowości Łąki Bratiańskie. 

Ze zgłoszenia wynikało, że  doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych z których jeden dachował. W wyniku rozpoznania ustalono, że w przydrożnym rowie znajduje się samochód osobowy na dachu – podróżująca nim kobieta opuściła pojazd o własnych siłach. Drugim pojazdem podróżował mężczyzna, który nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.  Na skutek zdarzenia obrażeń ciał doznała kobieta kierująca samochodem osobowym, który dachował. Poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala.

Na miejsce działań skierowano dwa zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., jeden zastęp  OSP Bratian, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały 2 godziny.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia:  archiwum KP PSP  Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.