Nowomiejski strażak uratował trzech wędkarzy.

Kategoria:
  Do groźnego zdarzenia doszło 13 listopada 2019 roku na terenie powiatu iławskiego, na wodach jeziora Jeziorak. Na skutek wywrócenia się łodzi do wody wpadło trzech wędkarzy, którzy przebywali w zimnej wodzie na tyle długo, że z trudem utrzymywali się na jej powierzchni.

Przejeżdżający w czasie wolnym nieopodal rozgrywającej  się tragedii mł. ogn. Krzysztof Przybylski funkcjonariusz KP PSP w Nowym Mieście Lubawski mieszkający na terenie powiatu iławskiego. Widząc wóz bojowy OSP nad brzegiem jeziora nie mógł przejechać obojętnie, niezwłocznie ruszył z pomocą. Zatrzymał prywatny samochód i po rozpoznaniu sytuacji przystąpił do udzielania pomocy wychłodzonym wędkarzom, wciąż czekającym na ratunek w jeziorze, przy łodzi. Znając ukształtowanie dna jeziora, wykorzystał wypłaszczenie i wszedł na tyle daleko do akwenu by móc skutecznie rzucać kołem ratowniczym zawiązanym na linie - sprzęt będący na wyposażeniu OSP. Stojąc w ubraniu cywilnym po piersi w zimnej  wodzie rzucił celnie kołem w kierunku wędkarzy i w ten sposób udało mu się wyciągnąć młodych mężczyzny na brzeg. mł. ogn. Krzysztof Przybylski pracuje w nowomiejskiej straży od niespełna 10 lat. Zajmuje stanowisko dyspozytora SKKP, dał się poznać jako strażak z wielkim zaangażowaniem i pasją do sportu.

Ratownikiem się jest, a nie tylko bywa – nasz funkcjonariusz swoją postawą udowodnił tą tezę.  W naszej ocenie to bohaterska postawa godna naśladowania. Komendant Powiatowy będzie wnioskował o wyróżnienie  bohaterskiego strażaka. Wszyscy jesteśmy dumni z Krzysztofa.

 

Opracowanie:  st. kpt. Krzysztof Szałkowski - KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia:  archiwum  KP PSP Nowe Miasto Lubawskie/ archiwum  KP PSP Iława

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.