Groźny wypadek w Radomnie.

Kategoria:
  22 lipca 2020 roku o godzinie 7:47 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja o zderzeniu czołowym samochodu osobowego z samochodem dostawczym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali poważnie rozbite pojazdu znajdujące się na drodze powiatowej. W jednym z pojazdów była uwięziona osoba poszkodowana. Pozostali uczestnicy zdarzenia przebywali poza pojazdami.  Równocześnie ze strażakami na miejsce dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych, udzieleniu pomocy ratownikom medycznym przy osobach poszkodowanych. Działania ratownicze nadzorował osobiście Komendant Powiatowy  PSP w Nowy Mieście Lubawskim bryg. Jacek Auda.

Na miejsce działań skierowano 4 zastępy z JRG Nowe Miasto Lub., 1 zastęp z JRG Iława, 4 zastępy OSP, 3 śmigłowce LPR, 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia: archiwum KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

13-300 Nowe Miasto Lub. ul. Szkolna 5b

tel: 56 474 41 00, NIP 877-13-30-461

kpnmiastol@kwpsp.olsztyn.pl

© Copyright 2020, KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design by: M.S.